Podkładki okrągłe sprężyste

NIE WIESZ JAK
WYBRAC PRODUKT?
ZADZWOŃ:
+48 530 294 294

ocennaswgoogle

Podkładki okrągłe sprężyste

Podkładki sprężyste - okrągłe

Podkładki sprężyste są elementami połączeń śrubowych, które pełnią rolę ochronną w stosunku do materiałów i śrub. Przyczyniają się do zmniejszenia sił działających podczas dokręcania nakrętek. W przeciwieństwie do modeli płaskich mają one jeszcze jedno zadanie. Podkładki sprężyste zmniejszają ryzyko obluzowania się połączenia, które funkcjonuje w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Dzięki specjalnej konstrukcji podczas dokręcania nakrętek sześciokątnych, podkładki sprężyste spłaszczają się, a siła docisku jest większa. W efekcie zwiększa się również tarcie i do odkręcenia złącza jest potrzebny większy moment obrotowy.

Podkładki sprężyste okrągłe dzielą się na:

• standardowe – nadające się zarówno pod małe gwinty – M2, jak i duże – M30 czy M52,
• łukowe – o różnych wymiarach, np. pod gwinty M8, M10 czy M12,
• do wkrętów o łbach walcowych i kulistych – pod gwinty szerokim o wielkości od M3 do M33.

W naszej ofercie znajdą Państwo podkładki sprężyste okrągłe wykonane m.in. ze stali kwasoodpornej i brązu. Elementy te dostępne są w różnych średnicach. W asortymencie mamy produkty z wykończeniem powierzchni metodą ocynku galwanicznego lub płatkowego.

Zastosowanie okrągłych podkładek sprężystych

Okrągłe podkładki sprężyste znajdują zastosowanie są m.in. w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym, gdzie trwałość połączeń jest ważna dla bezpieczeństwa użytkowników. Części te traktowane są jako mocne zabezpieczenia połączeń gwintowych. Wykorzystywane są m.in. przy wznoszeniu nieskomplikowanych konstrukcji, w tym głównie tych wykonywanych z drewna. Ponadto okrągłe podkładki sprężyste znajdują zastosowanie również w produkcji małych urządzeń.

Podkładki okrągłe sprężyste Jest 45 produktów.

na stronę
Produkt dodany do porównania