Kategorie

NIE WIESZ JAK
WYBRAC PRODUKT?
ZADZWOŃ:
+48 530 294 294

ocennaswgoogle

Blog - śruby24

Zakup śrub online. Dlaczego warto?

Zakup śrub online. Dlaczego warto?

Choć zakupy przez Internet są już bardzo popularne, wciąż wiele osób nie jest przekonanych do takiej formy transakcji. Jest to związane z przywiązania do tradycyjnej sprzedaży, która opierała się na dotknięciu produktu, przeanalizowaniu jego wyglądu i bezpośredniej rozmowie ze sprzedawcą. Postanowiliśmy napisać wam, dlaczego uważamy, że zakup śrub online jest bezpieczny i opłacalny.
Możliwości wykorzystania prętów gwintowanych

Możliwości wykorzystania prętów gwintowanych

Pręty gwintowane, podobnie jak śruby, służą do łączenia elementów. Jednak w porównaniu do nich są dłuższe i pozbawione zakończeń, co pozwala na możliwość swobodnego przekładania przez otwór niezależnie od kierunku. Zastosowanie prętów jest bardzo szerokie i zależy m.in. od ich długości oraz budowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury.
Jakie śruby określamy mianem kołnierzowych?

Jakie śruby określamy mianem kołnierzowych?

Główne zadanie śrub to łączenie elementów. Ze względu na to, że jest to bardzo szeroki zakres, można wyróżnić wiele ich rodzajów. Przez to pojawiają się problemy z nazewnictwem, specyfikacją i zastosowaniem. Pojedyncze śruby często zostają po skręceniu mebli lub pracach remontowych. Większość osób trzyma je na zapas, lecz nie zawsze wiadomo, do czego mogą się przydać. Dlatego w tym tekście skupimy się na opisie i użyteczności jednego z ich rodzajów - śrub kołnierzowych.
Charakterystyka wkrętów samowiercących

Charakterystyka wkrętów samowiercących

Wkręty samowiercące nie wymagają przygotowania otworów przed właściwym łączeniem elementów. Dzięki temu praca jest szybsza i wygodniejsza, a ewentualny demontaż nie sprawia większych problemów. W tym wpisie możesz przeczytać, z czego produkuje się wkręty samowiercące, jakie są ich rodzaje i gdzie można je stosować.
Jak dobrać nakrętkę do śruby?

Jak dobrać nakrętkę do śruby?

Odpowiednie dopasowanie śruby, nakrętki i podkładki jest kluczowe, by uzyskać trwałe mocowanie. Jeśli jeden z tych elementów nie będzie pasował do pozostałych, w połączeniu może dość do luzowania, a nawet – zerwania się gwintu. 
Zastosowanie śrub imbusowych

Zastosowanie śrub imbusowych

Wśród wielu rodzajów dostępnych na rynku śrub, na szczególną uwagę zasługują śruby imbusowe. Mają charakterystyczny kształt – w okrągłym, srożkowym łbie znajduje się sześciokątne gniazdo – śrubę dokręca się kluczem imbusowym. 
Jak czytać oznaczenia na śrubach?

Jak czytać oznaczenia na śrubach?

Na łbie każdej śruby znajdują się specjalne symbole, składające się z litery oraz liczb. Są to specjalne oznaczenia, które informują nas o klasie wytrzymałości. Jest to bardzo istotny parametr, gdyż świadczy o wytrzymałości całej struktury.
Jak dobierać nakrętki kołpakowe?

Jak dobierać nakrętki kołpakowe?

Nakrętki kołpakowe to szczególny rodzaj nakrętek, które posiadają zamknięcie z jednej strony oraz wypukłą osłonę z drugiej, a ich zaślepienie pełni przede wszystkim funkcję estetyczną. Stosuje się je zwłaszcza w motoryzacji – zgodnie z nazwą – do osłon felg samochodowych, czyli kołpaków. Czym kierować się przy ich wyborze?
Różnice między śrubą a wkrętem

Różnice między śrubą a wkrętem

Śruba i wkręt – łączniki wykorzystywane w budownictwie, mechanice czy nawet w naszych mieszkaniach. Przydają się do łączenia różnych materiałów takich jak drewno czy metal. Okazuje się jednak, że choć można je niekiedy stosować zamiennie, to wybór odpowiedniego elementu nie jest tak oczywisty, ponieważ istnieje pomiędzy nimi kilka istotnych różnic.
Śruby pasowane. Charakterystyka

Śruby pasowane. Charakterystyka

Ze śrubami mamy styczność każdego dnia i niemal w każdym miejscu. Są to niewielkie elementy konstrukcyjne, dzięki którym możliwe jest połączenie różnych części jakiejś większej konstrukcji. Są koniecznym elementem w każdej konstrukcji budowlanej, dlatego wykonuje się je z trwałej i odpornej na działanie czynników atmosferycznych, substancji chemicznych i korozji stali nierdzewnej. Składają się z pręta, na który naniesiony jest gwint. Składają się z łba, który umożliwia uchwycenie śruby w czasie montażu oraz trzonu (to na niego nanoszony jest gwint). Dla większości ludzi śruba to po prostu śruba jednak każdy fachowiec doskonale wie, że wyróżniamy wiele ich rodzajów. Każdy z nich różni się od pozostałych sposobem wykonania i budową, dzięki czemu może być stosowany do wykonywania różnych połączeń. W dzisiejszym wpisie opiszemy budowę i zastosowania śrub pasowanych.
Produkt dodany do porównania