Kategorie

NIE WIESZ JAK
WYBRAC PRODUKT?
ZADZWOŃ:
+48 530 294 294

Blog - śruby24

Zalety śrub nierdzewnych

Zalety śrub nierdzewnych

Śruby, pomimo swoich niewielkich rozmiarów i niepozornego wyglądu, są jednym z elementów zapewniających bezpieczeństwo użytkownikom każdej konstrukcji, obiektu budowlanego czy maszyny. Bez nich nie byłoby możliwe solidne i trwałe połączenie ze sobą wielu elementów. Muszą być bardzo wytrzymałe i odporne na działanie wielu czynników, aby móc dobrze wypełniać swoje zadanie. Jedną z podstawowych cech dobrych śrub jest ich nierdzewność. Dlaczego jest to tak ważna cecha? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.
Jak dobrać wkręty do drewna?

Jak dobrać wkręty do drewna?

Wkręty do drewna mają szerokie zastosowanie, są wykorzystywane w większości branż, dlatego ich oferta w naszym sklepie jest bogata. Każdy wkręt składa się z łba i trzonu. Służy do łączenia drewnianych elementów, które tworzą różne konstrukcje. Ich właściwy wybór ma wpływ na wytrzymałość całej konstrukcji. Mogą być stosowane zarówno we wnętrzach pomieszczeń, jak i na zewnątrz. W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić jak odpowiednio dobrać wkręty do drewna.
Nity. Czym się kierować przy wyborze?

Nity. Czym się kierować przy wyborze?

Nity to metalowe elementy konstrukcyjne, stosowane do łączenia płaskich części. Dawniej stosowano klasyczne nity z zasklepianą zakuwką, natomiast obecnie wykorzystuje się nity zrywalne. Mają postać rurki z łebkiem, w której znajduje się pręcik z drutu. Zakończony jest on zgrubieniem o średnicy większej niż średnica rurki. W procesie nitowania drucik zostaje zerwany w miejscu przewężenia i wyciągnięty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nitów zrywalnych. Czym się kierować przy ich wyborze?
Co warto wiedzieć o blachowkrętach?

Co warto wiedzieć o blachowkrętach?

Blachowkręty znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, ale równie często można je spotkać w przydomowych warsztatach. Umożliwiają łączenie elementów metalowych, dlatego przydadzą się zarówno specjalistom, jak i hobbystycznym majsterkowiczom. Ich montaż nie jest skomplikowany. Dodatkowo, dostępne są w wielu różnorodnych typach i rozmiarach, dzięki czemu konkretny rodzaj można dostosować do swoich potrzeb.
Jakie są podstawowe rodzaje wkrętów?

Jakie są podstawowe rodzaje wkrętów?

Wkręt jest łącznikiem w połączeniu gwintowym, czyli ukształtowanym na występach i odpowiadającym im wgłębieniach. Wkręty posiadają gwintowanie trzpienie, najczęściej lekko stożkowe lub walcowate oraz łeb – zazwyczaj z nacięciem krzyżowym bądź prostym. Gwinty wkrętów różnią się od siebie w zależności od przeznaczenia. Wkręt, w przeciwieństwie do śruby, nie potrzebuje nakrętki. Wkręty możemy podzielić w zależności od kształtu łba oraz rodzaju nacięcia, a także przeznaczenia.
Typy nakrętek i ich zastosowanie

Typy nakrętek i ich zastosowanie

Nakrętki są łącznikami w połączeniach śrubowych. Mają formę pierścienia z gwintem, naciętym na całej długości otworu. Gwint umożliwia wkręcenie nakrętki na śrubę i ich trwałe złączenie. Zapewnia to stabilne spojenie łączonych przedmiotów. Mocowane są na trzonie śruby, od strony jej wolnego końca. 
Podstawowe rodzaje śrub

Podstawowe rodzaje śrub

Śruba jest gwintowaną częścią łączną, wiążącą ze sobą dwa elementy. Wyróżnia się trzy rodzaje połączeń śrubowych. Najpopularniejsze jest połączenie śrubą zwykłą, w którym nakrętka wraz z łbem śruby działają ściskająco na łączone elementy. Połączenie pasowane stosowane jest dla sił poprzecznych, a nakrętka w tym wypadku zabezpiecza śrubę przed wypadnięciem. 
Oznaczenia śrub – normy i klasy wytrzymałości

Oznaczenia śrub – normy i klasy wytrzymałości

Wybór odpowiedniej śruby powinien być podyktowany jej przyszłym przeznaczeniem oraz rodzajem materiału, do jakiego zostanie wykorzystana. Oprócz rodzaju śruby ze względu na kształt łba czy rodzaj zakończenia albo gniazda, trzeba wziąć pod uwagę między innymi rozmiar oraz klasę wytrzymałości. 
Blog firmy Śruby24

Blog firmy Śruby24

Witamy na naszym blogu. Stworzyliśmy go po to, żeby zaprezentować i  przybliżyć ofertę naszej firmy.
Produkt dodany do porównania