Przeguby

NIE WIESZ JAK
WYBRAC PRODUKT?
ZADZWOŃ:
+48 530 294 294

ocennaswgoogle

Przeguby

Przeguby to elementy wykorzystywane do przenoszenia siły i ruchu pomiędzy dwoma elementami maszyny czy konstrukcji, mających możliwość poruszania się względem siebie. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje tych akcesoriów. W sprzedaży mamy zarówno przeguby widełkowe, jak i kulkowe w wielu rozmiarach. Dzięki temu każdy klient z pewnością znajdzie u nas produkt dopasowany do swoich potrzeb.

Przeguby widełkowe

Przeguby widełkowe, nazywane także krzyżakowymi, to jedne z najstarszych i zarazem najpopularniejszych rodzajów przegubów dostępnych na runku. Stosowane są przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym. Swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznej budowie – składają się z dwóch „wideł” (części osi) oraz krzyżaka połączonego z nimi za pomocą łożysk ślizgowych lub tocznych.

Przeguby kulkowe

W przeciwieństwie do widełkowych przeguby kulkowe cechują się znacznie większą precyzją oraz elastycznością. Ich budowa bazuje na zastosowaniu specjalnych łożysk kulkowych umieszczonych wewnątrz obudowy. Tego rodzaju przegub umożliwia ruch obrotowy, ale jednocześnie może przenosić również siły promieniowe i osiowe. Elementy te są często stosowane w samochodach osobowych, sportowych czy dostawczych, gdzie wymagana jest duża precyzja oraz zwiększona elastyczność połączeń.

Przeguby Jest 5 produktów.

Produkt dodany do porównania