Kategorie

NIE WIESZ JAK
WYBRAC PRODUKT?
ZADZWOŃ:
+48 530 294 294

ocennaswgoogle

Artykuły

Jak dobierać podkładki do śrub?

Jak dobierać podkładki do śrub?

Podkładki do śrub to niezbędny element każdej skręcanej konstrukcji. Zapobiegają luzowaniu się poszczególnych elementów oraz chronią łączone powierzchnie przez zadrapaniami i zdzieraniem.
Jakie zadanie spełniają podkładki do śrub?

Jakie zadanie spełniają podkładki do śrub?

Podkładki do śrub stosuje się w połączeniach śrubowych. Z racji na to, że wykonują ważne zadanie, należy dobierać je z dużą rozwagą. Podkładki między innymi pełnią funkcję ochronną i zabezpieczającą. Dowiedzmy się więcej na ich temat. 
Gdzie znajdą zastosowanie nakrętki kwadratowe?

Gdzie znajdą zastosowanie nakrętki kwadratowe?

Praktycznie każde łączenie wykonane za pomocą śrub związane jest z wykorzystaniem nakrętek, które zabezpieczą element przed poluzowaniem się. Ta metoda sprawdza się dawna i raczej nie zostanie zrewolucjonizowana w najbliższej przyszłości.
Czym są śruby pasowane?

Czym są śruby pasowane?

Śruby, chociaż niejednokrotnie są bardzo małe, odgrywają ważną rolę w budowie rozmaitych konstrukcji. Bez nich nie mogłyby powstać maszyny, meble i niektóre budowle. Dzięki śrubom możliwe jest trwałe zespolenie wielu elementów, które stworzą jeden współgrający ze sobą obiekt. 
Jak dobierać śruby do drewna?

Jak dobierać śruby do drewna?

Aby elementy konstrukcyjne wykonane z drewna lub zbudowane z niego przedmioty były trwałe, kluczowe jest dobranie odpowiednich łączników tj. śrub, wkrętów i gwoździ. Na rynku dostępne są setki modeli tego typu produktów, a ich producenci prześcigają się w coraz bardziej pomysłowych rozwiązaniach. 
Zakup śrub online. Dlaczego warto?

Zakup śrub online. Dlaczego warto?

Choć zakupy przez Internet są już bardzo popularne, wciąż wiele osób nie jest przekonanych do takiej formy transakcji. Jest to związane z przywiązania do tradycyjnej sprzedaży, która opierała się na dotknięciu produktu, przeanalizowaniu jego wyglądu i bezpośredniej rozmowie ze sprzedawcą. Postanowiliśmy napisać wam, dlaczego uważamy, że zakup śrub online jest bezpieczny i opłacalny.
Możliwości wykorzystania prętów gwintowanych

Możliwości wykorzystania prętów gwintowanych

Pręty gwintowane, podobnie jak śruby, służą do łączenia elementów. Jednak w porównaniu do nich są dłuższe i pozbawione zakończeń, co pozwala na możliwość swobodnego przekładania przez otwór niezależnie od kierunku. Zastosowanie prętów jest bardzo szerokie i zależy m.in. od ich długości oraz budowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury.
Jakie śruby określamy mianem kołnierzowych?

Jakie śruby określamy mianem kołnierzowych?

Główne zadanie śrub to łączenie elementów. Ze względu na to, że jest to bardzo szeroki zakres, można wyróżnić wiele ich rodzajów. Przez to pojawiają się problemy z nazewnictwem, specyfikacją i zastosowaniem. Pojedyncze śruby często zostają po skręceniu mebli lub pracach remontowych. Większość osób trzyma je na zapas, lecz nie zawsze wiadomo, do czego mogą się przydać. Dlatego w tym tekście skupimy się na opisie i użyteczności jednego z ich rodzajów - śrub kołnierzowych.
Charakterystyka wkrętów samowiercących

Charakterystyka wkrętów samowiercących

Wkręty samowiercące nie wymagają przygotowania otworów przed właściwym łączeniem elementów. Dzięki temu praca jest szybsza i wygodniejsza, a ewentualny demontaż nie sprawia większych problemów. W tym wpisie możesz przeczytać, z czego produkuje się wkręty samowiercące, jakie są ich rodzaje i gdzie można je stosować.
Jak dobrać nakrętkę do śruby?

Jak dobrać nakrętkę do śruby?

Odpowiednie dopasowanie śruby, nakrętki i podkładki jest kluczowe, by uzyskać trwałe mocowanie. Jeśli jeden z tych elementów nie będzie pasował do pozostałych, w połączeniu może dość do luzowania, a nawet – zerwania się gwintu. 
Produkt dodany do porównania