Kategorie

NIE WIESZ JAK
WYBRAC PRODUKT?
ZADZWOŃ:
+48 530 294 294

ocennaswgoogle

Artykuły

Jakie są różnice miedzy wkrętem a śrubą?

Jakie są różnice miedzy wkrętem a śrubą?

Śruba i wkręt przeznaczone są do innych zastosowań i spełniają odmienne funkcje. Wydawać by się mogło, że nikt nie powinien mieć problemów z rozróżnieniem tych elementów złącznych, tymczasem niejednokrotnie pojawiają się poważne wątpliwości. Teoretycznie nazewnictwo zostało ujednolicone za sprawą wprowadzenia norm europejskich i norm ISO, w praktyce jednak ta standaryzacja wcale nie pomogła w jednoznacznym rozstrzygnięciu tego, co jest śrubą, a co wkrętem. Jak zatem odróżnić śrubę od wkrętu? Na jakie cechy należy zwracać uwagę? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.
Rodzaje opasek i obejm zaciskowych

Rodzaje opasek i obejm zaciskowych

W czasie przeprowadzania rozmaitych prac, związanych głównie z instalacją wodną lub gazową, potrzeba sporej liczby elementów łączących przewody. W tym wszystkim istotne jest, żeby siła docisku była równomiernie rozłożona. Wtedy eliminuje się możliwość powstawania rozszczelnień. Do takich zadań służą opaski i obejmy zaciskowe. Za ich pomocą można stworzyć wytrzymałe i mocne połączenie. Jakie są rodzaje tych prostych urządzeń?
Jakie normy muszą spełniać elementy złączne?

Jakie normy muszą spełniać elementy złączne?

Zastosowanie odpowiednich elementów złącznych jest bezpośrednio związane z zastosowanymi materiałami, sposobem wykorzystania danej części, oraz środowiskiem, w jakim znajdzie się łączenie. Do najczęściej wykorzystywanych elementów złącznych należą śruby, ponieważ cechuje je wysoka uniwersalność. Jednakże, zanim zdecydujemy się na ich zakup, warto wcześniej zapoznać się z normami, które muszą spełniać oraz ich klasami wytrzymałości.
Co trzeba wiedzieć o rodzajach gwintów w śrubach?

Co trzeba wiedzieć o rodzajach gwintów w śrubach?

Gwint to specjalne nacięcie na śrubie w formie rowka ukształtowanego spiralnie, który biegnie dookoła rdzenia. Dzięki ruchowi obrotowemu gwinty przesuwają się względem siebie, co pozwala na łączenie lub rozłączanie elementów. Od cech fizycznych gwintu zależy zarówno wytrzymałość śruby, jak i samego połączenia.
Jak produkuje się śruby?

Jak produkuje się śruby?

Śruby to niewielkie elementy o szerokim zastosowaniu. Wykorzystywane są nie tylko w maszynach i różnorodnych urządzeniach przemysłowych, ale i w pojazdach, konstrukcjach budowlanych, a także meblach czy sprzętach elektronicznych. Przykładów użycia śrub jest tak wiele, że trudno byłoby wymienić je wszystkie.
Co wyróżnia śruby mocujące koło?

Co wyróżnia śruby mocujące koło?

Prawidłowy dobór śrub do kół nie jest zadaniem łatwym. Odpowiednia średnica śruby i jej gwint to czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczne mocowanie koła. W tym wpisie podpowiemy, na jakie najważniejsze kwestie trzeba zwrócić uwagę.
Jak prawidłowo dobrać nakrętki kołpakowe?

Jak prawidłowo dobrać nakrętki kołpakowe?

Nakrętki kołpakowe służą do zabezpieczania gwintów śrub przed działaniem czynników zewnętrznych. Funkcje ochronne są w tym przypadku najważniejsze, jednak nie bez znaczenia jest również to, że są to elementy wpływające też na estetykę połączeń gwintowych.
Poznaj typy nakrętek do śrub i ich zastosowanie

Poznaj typy nakrętek do śrub i ich zastosowanie

W celu bezpiecznego i stabilnego połączenia elementów należy użyć nie tylko śruby, ale również nakrętki. Często zdarza się tak, że śruba podczas pracy jest narażona na naprężenia czy drgania. Funkcją wspomnianej nakrętki jest jej ochrona przed poluzowaniem czy zniszczeniem. Co więcej, dzięki nakrętce śruba się nie rozkręci, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i funkcjonalności każdego połączenia. W dzisiejszym wpisie przedstawimy typy nakrętek do śrub i omówimy ich zastosowanie.
Gdzie znajdą zastosowanie śruby imbusowe?

Gdzie znajdą zastosowanie śruby imbusowe?

Charakterystyczne śruby z „dziurką” to w wielu branżach. Coraz częściej widzimy je w rowerach meblach, zabawkach dziecięcych. Czym są śruby imbusowe? Do czego służą? Jakie są ich podstawowe rodzaje? Dzisiaj wpis o zastosowaniu śrub imbusowych. Zapraszamy do lektury.
Jak dobierać nakrętki do śrub?

Jak dobierać nakrętki do śrub?

Aby uzyskać trwałe, solidne i bezpieczne mocowanie, wybór odpowiedniej śruby to dopiero połowa sukcesu. Nie mniej istotne jest dopasowanie do niej właściwej nakrętki. Jak to zrobić? Kilka przydatnych wskazówek znajdziesz w dalszej części naszego wpisu.
Produkt dodany do porównania