Podkładki

NIE WIESZ JAK
WYBRAC PRODUKT?
ZADZWOŃ:
+48 530 294 294

ocennaswgoogle

Podkładki

Podkładki – nierdzewne, z miedzi, brązu i innych tworzyw

Podkładki nierdzewne tworzą dodatkowe zabezpieczenie śrub przed rdzewieniem. Stal (A2), z której są wykonane wyróżnia się wysoką odpornością na korozję powodowaną zarówno przez warunki atmosferyczne, jak i kwasy oraz zasady o niskim stężeniu. W naszej ofercie znajdą Państwo także podkładki wykonane ze stali zwykłej, które różnią się od siebie m.in. wykończeniem powierzchni. Mogą być one ocynkowane ogniowo, płatkowo lub galwanicznie w kolorze białym. Proponujemy także warianty bez pokrycia. Państwa uwadze polecamy również podkładki ze stali kwasoodpornej oraz z miedzi, brązu, aluminium, tworzywa sztucznego lub z mosiądzu, które również cechują się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi.

Jakie zadanie spełnia podkładka?

Podkładka zmniejsza opór tarcia, który powstaje podczas obracania nakrętki i rozkłada jego nacisk na większej powierzchni łączonego materiału. Innym zadaniem, jakie spełnia, jest zabezpieczenie antykorozyjnej powłoki śruby i materiału przed jej zdzieraniem podczas dociskania śrub. Podkładki mają zazwyczaj kształt okrągły o gładkich krawędziach, chociaż w praktyce stosuje się też inne modele – np. ząbkowane, kwadratowe, klinowe czy kuliste. Wybór właściwej podkładki uzależniony jest zarówno od rodzaju łączonych materiałów, jak i kształtu samej śruby.

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. okrągłe podkładki sprężyste ze stali kwasoodpornej. Elementy te przeznaczone są do wykonywania połączeń o specjalnych wymaganiach, takich jak naczynia gastronomiczne czy pojemniki na środki chemiczne. Alternatywnym modelem są okrągłe podkładki płaskie tworzone głównie z mosiądzu i stali nierdzewnej, które doskonale sprawdzają się np. jako element karoseryjny. Oferujemy szeroki wybór średnic, w tym również podkładki powiększone. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Podkładki Jest 122 produktów.

na stronę
Produkt dodany do porównania