Praktycznie każde łączenie wykonane za pomocą śrub związane jest z wykorzystaniem nakrętek, które zabezpieczą element przed poluzowaniem się. Ta metoda sprawdza się dawna i raczej nie zostanie zrewolucjonizowana w najbliższej przyszłości. Praktycznie jedynymi nowościami, jakie pojawiają się w świecie łączeń śrubowych, są coraz bardziej specjalistyczne kształty nakrętek, a także materiały, z jakich są one wykonane. Dzięki temu pozwalają one na jeszcze lepsze wzmocnienie budowanych konstrukcji, zapewnienie estetyki lub umożliwiają pracę w trudnych warunkach. Do takich produktów, można zaliczyć nakrętki kwadratowe, które zostały specjalnie opracowane do wymogów montażowych w konkretnych miejscach. Jakie jest ich główne zastosowanie i w jakich gałęziach przemysłu można je spotkać?

 

Nakrętki kwadratowe do łączeń śrubowych

Każdy rodzaj i kształt nakrętki został opracowany po to, by mógł spełniać konkretne zadanie w możliwie najlepszy sposób. Podobnie jest w przypadku modeli, które są kwadratowe. Ich najczęstszym zastosowaniem jest montaż podczas budowy koryt i kształtowników, gdzie blokują połączenia. Ich kształt korzystnie wpływa na stabilność tych konstrukcji oraz zabezpiecza je przed poluzowaniem. Nakrętki kwadratowe stosuje się również w połączeniach rozłączanych linii montażowych. Ponadto znajdziecie je także w wielu częściach samochodowych. Jest tak, ponieważ nakrętki o kwadratowym kształcie są powszechnie stosowane w przemyśle motoryzacyjnym.

 

Nakrętki kwadratowe są produktem o szerokim, lecz specjalistycznym zastosowaniu. Występują one często w połączeniach przemysłowych i produkcyjnych. Z uwagi na ich przeznaczenie można je zakupić w wielu rozmiarach. Oczywiście, pomimo nietypowego kształtu, nakrętki są gwintowane w taki sposób, aby nie sprawiały trudności podczas montażu. Mogą zostać wykonane ze stali nierdzewnej A2 lub z pokryciem ocynkiem galwanicznym. Dzięki temu każdy montażysta będzie w stanie dobrać model nakrętki idealne dopasowany do potrzeb i założeń wykonywanych prac.